ПЕРЕХІД НА ЕЛЕКТРООПАЛЕННЯ

Що потрібно знати про перехід на електроопалення

Відповідно до п. 42 ПКЕЕН споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключенння та переобладнання внутрішньої електропроводки, що здійснюються з метою збільшення споживання електричної потужності, в т.ч. встановлення електронагрівального обладнання для отримання тарифу опалення (п.1.4 постанови НКРЕ від 23.04.2012 р. № 497). Населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, відпуск електричної енергії проводиться за тарифом, установленим для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами).

ПАТ «Київобленерго» надає інформацію, що у зв’язку із встановленням додаткового електрообладнання та вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію, для опалення належного йому об’єкта (квартири), приготування їжі, нагрівання води тощо, споживач має звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією, в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності, категорії надійності струмоприймачів, тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об’єкт споживача.

Під поняттям «обладнаних в установленому порядку» слід розуміти дотримання відповідних процедур проектування та будівництва, а також той факт, що використання електричних та/або електроопалювальних установок у будинку має бути передбачено проектом зовнішніх та внутрішніх мереж будинку.

По індивідуальному житловому будинку для виготовлення проекту достатньо мати право власності на об’єкт (договір про користування ел.енергією), достатність дозволеної до використання потужності необхідної для опалення будинку. Розрахунок потужності необхідної для опалення будинку визначається проектом.

Початком виготовлення проекту для переобладнання квартир повинно бути рішення міжвідомчої комісії місцевих органів влади про відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення у встановленому порядку. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на відключення квартири від ЦО і ГВП та приєднання електроопалювальних установок квартири до внутрішніх електромереж будинку: з балансоутримувачем будинку, з теплопостачальною організацією та міжвідомчою комісією.

За умови збільшення потужності всього об’єкту архітектури (будинку), власник (балансоутримувач) внутрішньобудинкової електропроводки об’єкта архітектури (будинку) або споживач від імені власника (балансоутримувача) внутрішньобудинкової електропроводки замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ N 32 від 17.01.2013.

При узгодженні в районному підрозділі ПАТ «Київобленерго» проекту, споживачу готується лист про видачу дозволу на використання тарифу опалення в установленому порядку. Підписаний та зареєстрований лист з дозволом являється підставою для внесення змін в договір. Розрахунки по тарифу опалення, будуть проводитись з першого числа наступного розрахункового місяця.

Для отримання кваліфікованої консультації та роз’яснень що до умов та вимог у видачі дозволу використання тарифу опалення, споживачу необхідно звернутися в районний підрозділ ПАТ «Київобленерго».